Anasayfa » Soft Masaj

Soft Masaj

soft masajYumuşak dokunuşlarla kasların çalıştırılması ve bedenin toksinlerden arındırılması günümüzde masaj teknikleriyle sağlanır. Soft masaj uygulamasında ayak uçlarından başlanarak bedenin rahatlatılması amaçlanır. Kişinin sağlık problemleri çözümünde de uygulanan ve yararları kanıtlanmış masaj türüdür.

Masaj yağları konusunda masörlerin en çok tercihi sunabileceği seçenek klasik masajdır. Kişinin talebine göre hiçbir masaj yağı kullanılmadan da yapılabilmekte olan bu masaj türünde önemli olan cilt üzerinde temel hareketlerin yapılabilmesi ve kas dokularına değişken oranlarda basınç uygulanarak rahatlamanın sağlanmasıdır. Genellikle rahatlatıcı kokuları nedeniyle tropik çiçeklerin ve özel meyve aromalarının tercih edildiği klasik masaj uygulamaları, spor masajı olarak da tanınmaktadır.

Thai ve Bali masajı uygulamalarından oldukça farklı olsa da, İsveç masajı ve Spor masajı ile hemen hemen aynı içeriğe sahiptir. İçeriği aynı olsa da, farklı isimler ile bilinmesinin sebebi, rahatlatıcı etkisinin herkes tarafından kabul görmesi ve herkesin farklı amaçlar ile bu masaj uygulamasını tercih etmesidir.

Sporcular için gelişim sürecinin olmazsa olmaz bir parçası olan masaj, antrenmanlar esnasında zorlanan kaslarda oluşan spazmların dağıtılması ve kan dolaşımının düzene sokulması görevini üstlenmektedir. Bunların yanı sıra ortaya çıkan psikolojik rahatlama etkisi ise sporcu performansının arttırılmasında rol oynamaktadır. uygulamaları, vücutta kan dolaşımının ve sinir sisteminin tetiklenmesi sayesinde, görünmez bir kalkan oluşturarak vücut direncini yükseltmektedir.